Astrid Sverresdotter Dypvik
Rådgiver

Fagområder
Om Astrid
Astrid Dypvik jobber som rådgiver i Tankesmien Agenda.
Hun har mastergrad i historie og har studert ved Universitetet i Oslo og ved Universitet i Leipzig. Hun debuterte som sakprosaforfatter i 2012 med boka «Det var DDR», siste utgitte bok er «Den kortaste historia om Tyskland – frå år ni til no».
Astrid har vært redaktør for tidsskriftet Syn og Segn og har vært journalist i Nationen, Dag og Tid og Morgenbladet. Hun har også vært debattredaktør i Klassekampen.
Astrid i media
Trenger Norge en kulturell opprustning?
Trenger Norge en kulturell opprustning?
Vi veit ikkje kor mange som juksar seg til betre karakterar med KI.
Ikkje heilt på topp
Omstridt AfD-politiker gjester Oslo – skal besøke Grønland
Arrangementer av/med Astrid

«Mørk opplysning» – Hvem former Trumps USA?
I den nye boka «Mørk opplysning: den amerikanske høyresidens radikale tankegods», analyseres de neoreaksjonære, og leseren får tilgang til det som, hvis vi ikke passer på, kan bli vår fremtid.

Paula Rego og fascismens torner
Samtalen tar utgangspunkt i Regos kunst, og retter blikket mot de større spørsmålene: Hva innebærer det å være kunstner under fascistiske og autoritære regimer?

Valgvake: Parlamentsvalget i Ungarn
Søndag 12. april går ungarske velgere i valgurnene. Etter 16 år ved makta kan Viktor Orbán miste tittelen som statsminister.

Før toget-treff: 8. mars på Folkets hjørne
Varm opp til kvinnetoget på Folkets hjørne! Med fokus på likestilling i møte med en urolig verden og ytre høyre.

Trenger Norge en kulturell opprustning?
Bør det satses på en sterk fellesskole, eller er opprustning noe som bør forbeholdes forsvaret?

Valgvake: Nyvalget i Tyskland
Følg valgthrilleren sammen med noen av Norges fremste eksperter på tysk politikk. Vi skal analysere valget, diskutere de viktigste spørsmålene og se på konsekvensene av utfallet.
