Agenda i Aulaen: Timothy Snyder
![En mann står foran en hvit bakgrunn. Han har grått, velstelt hår. Han har på seg en blå dress, med lyseblå skjorte og mørkeblått slips med prikker.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fcdn.sanity.io%2Fimages%2F4ot56d8y%2Ftankesmien%2F98bcc11c3f166f72610473aa2ef03f20fe0e7319-8001x4514.png%3Frect%3D0%2C6%2C8001%2C4501%26w%3D720%26h%3D405&w=3840&q=100)
Arrangeres av/med
Velkommen til foredrag og samtale med Yale-professor Timothy Snyder om frihet, sikkerhet, USA og Ukraina.
Snyder er Richard C. Levin professor ved Yale og medarbeider ved Institut für die Wissenschaften vom Menschen (IWM) i Wien.
Han ble kjent for et internasjonalt publikum med boka «Dødsmarkene – Europa mellom Hitler og Stalin» (2010). I boka «Om frihet» som delvis er skrevet på hans mange reiser i Ukraina, gir Snyder sitt svar på hvordan en bedre versjon av hans eget hjemland, USA, vil se ut.
I samtalen møter du:
- Jonas Gahr Støre, statsminister i Norge (Arbeiderpartiet)
- Cecilie Hellestveit, jurist tilknyttet Folkerettsinstituttet
- Christian Berg Harpviken, direktør for Det norske Nobelinstituttet
- Helge Jordheim, professor i kulturhistorie og leder ved Senter for global bærekraft ved Universitetet i Oslo.
Samtalen vil handle om politisk frihet, internasjonal sikkerhetspolitikk, USAs utenrikspolitikk og om Ukraina. Den finner sted bare en uke etter at Donald Trump blir tatt i ed som USAs 47. president.
Dørene åpner 08:15.
Foredraget og samtalen vil foregå på engelsk.
Arrangementet er gratis og åpent for alle som er påmeldt.
Tilrettelegging ved besøk:
Hvis du trenger heis eller annen form for tilrettelegging når du besøker oss, ring dette nummeret: 90 13 17 55.
Viktig! Av hensyn til kunsten er det ikke lov å ta med mat og drikke inn i Aulaen. Vi ønsker også at dere henger av dere yttertøyet i garderoben. Møt derfor gjerne opp i god tid før.